Zadzwoń: +48 601 324 616 lub napisz na adres e-mail: biuro-apro@wp.pl.

Oczka metalowe

Oczka metalowe- wzory, kolory, rozmiary

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości oczka metalowe wykonane ze stali zimnowalcowanej. Oferujemy wiele rozmiarów od 4 mm do 12 mm. średnicy  wewnętrznej (4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm).
Oczka metalowe znajdują zastosowania w wielu branżach. Świetnie nadają się do wykańczania otworów w różnego rodzaju materiałach. Zaprojektowane specjalnie do zastosowania na tekstyliach, skórze, butach oraz plandekach. Doskonale nadają się do produkcji bluz, kurtek, plecaków, pasków. Są wytrzymałe, dlatego też stosuje  się je do mocowania rączek oraz innych uchwytów.
Metalowe oczka dostępne są z podkładką lub bez, w różnorodnych powłokach galwanicznych takich jak: ocynk, nikiel, czarny nikiel (tzw. oksyda), złoto, stare złoto, (tzw szczotkowany mosiądz). Dostępne są też powłoki antyalergiczne (antynikiel i cyna).
W naszej ofercie znajdują się zarówno wykończenia gładkie jak i grawerowane
Do mocowania oczek w materiałach  proponujemy ręcznie robione zakuwaki a do wycinania otworów ręcznie robione wycinaki.

Oczka metalowe- rozmiary oczek, kolory oczek, typy wykończenia oczek

Oczka metalowe gładkie
Oczka metalowe gładkie to jedne z najbardziej popularnych produktów. Produkowane są w wielu rozmiarach i kolorach. Kolor uzyskuje się poprzez pokrycie oczek warstwą innego metalu za pomocą procesu galwanizacji. Korzyść jaką się uzyskuje powoduje zwiększenie odporności na korozję a powłoka się mniej ścieralna niż w przypadku malowania proszkowego.
Oczka metalowe grawerowane
Oczka metalowe grawerowane podczas procesu produkcyjnego poddajemy procesowi grawerowania, czyli wycinania wzorów, tekstu lub dekoracji na powierzchni metalu za pomocą narzędzi grawerskich. Są one  wykorzystywane w różnych celach i branżach, w zależności od ich rozmiaru, kształtu i wykończenia. Nadają one gotowym wyrobom niepowtarzalnego ekskluzywnego sznytu i podnoszą ich wizualną jakość.
Oczko metalowe 4mm
Oczka metalowe  Ø 4 mm
Rozmiar: Ø wew: 4mm, Ø zewn: 7,4mm wys: 4,4mm
Używane często  jako przelotka do sznurów i gumy. Dekoracyjny element ekskluzywnych metek i etykiet, gdzie przez kartonik przewleka się sznurek. Oczka o średnicy 4 mm często używane są przez notariuszy do zszywania dokumentów notarialnych. Dla majsterkowiczów i hobbystów małe oczka 4 mm mają zastosownaie w scrapbookingu. Oczka dostarczamy z podkładkami lub na życzenie klienta bez nich
Oczko metalowe 5mm
Oczka metalowe Ø 5 mm
Rozmiar: Ø wew: 5mm, Ø zewn: 9,4mm wys: 4,3mm
Podobnie jak w przypadku oczek 4 mm służą najczęściej do przewlekania przez nie gumy i sznurków. Używane często w poligrafii do efektownego wykańczania dziur w kartaonie i papierze. Oczka metalowe o średnicy 5 mm często spotkać można w teczkach biurowych. Oczka dostarczamy z podkładkami lub na życzenie klienta bez nich
oczko metalowe 6mm
Oczka metalowe Ø 6 mm
Rozmiar: Ø wew: 6mm, Ø zewn: 12mm wys: 4,5mm
Najczęściej  wykorzystywane są w branży odzieżowej jak i obuwniczej. To elegancjie wykończenie dziurek, które dodatkowo je wzmacnia. Nadają się do każdego typu materiałów tekstylnych, skóry, folii. Niektórzy producenci wykorzystują oczka o średnicy 6 mm do dekoracyjnego zamykania opakowań foliowych lub papierowych. Oczka sprzedawane są z podkładkami lub bez
Oczka metalowe 8mm
Oczka metalowe Ø 8 mm
Rozmiar: Ø wew: 8mm, Ø zewn: 14mm wys: 5mm
Wykorzystywane są jako tuleje do linki lub jako wzmocnienie otworów wentylacyjnych, stosowane w materiałach tekstylnych typu brezent i płótno żaglowe. Oczka 8 mm to oczka typowo kaletnicze, do torebek aczkolwiek klienci również stosują je w branży odzieżowej np jako przelotki do kotar scenicznych. Oczka dostarczamy z podkładkami lub na życzenie klienta bez nich
Oczka metalowe 10mm
Oczka metalowe Ø 10 mm
Rozmiar: Ø wew: 10mm, Ø zewn: 19,5mm wys: 5,5mm
najczęściej wykorzystywane są w branży włókienniczej, odzieżowej i obuwniczej. Także branża reklamowa często korzysta z tych produków- spotkać je można jako zabezpieczenie otworów w banerach i plandekach. Zastosowanie tych produktów jako oczka banerowe świadczy o wyjątkowej wytrzymałości tych produków. Oczka dostarczamy z podkładkami lub na życzenie klienta bez nich
Oczka metalowe 12mm
Oczka metalowe Ø 12 mm
Rozmiar: Ø wew: 12mm, Ø zewn: 24mm wys: 5mm
 stosowane są głównie w przemyśle, kaletniczym, krawieckim czy dekoracyjnym. Służą one do wzmocnienia i usztywnienia otworów lub krawędzi materiałów. Cżęsto wykorzystywane w jako oczka banerowe oraz oczka plandekowe. 12 mm to uniwersalna średnica oczek, która gwarantuje mocne trzymanie. Oczka dostarczamy z podkładkami lub na życzenie klienta bez nich
Oczka metalowe 5mm długie
Oczka metalowe Ø 5 mm z długim kominem
Rozmiar: Ø wew: 5mm, Ø zewn: 9,5mm wys: 6,8mm
Oczko 5 mm z długim kominem wykorzystywane są do grubych twardych materiałów- można powiedzieć, że to typowe oczko rymarskie i kaletnicze, bo doskonale nadaje się do skóry. Używane w symczach, kantarach, uprzężach
Wszystkie nasze oczka metalowe do między innymi do do toreb, plandek i pasków, służą do zabezpieczania i wykańczania otworów w materiałach tekstylnych. Są robione ze stali zimnowalcowanej powlekane galwanicznie na różne kolory metali. Dzięki takiej powłoce galwanicznej mimo, że są to oczka stalowe są odporne na korozję. Nie można ich jednak prać i namaczać. Oczka sprzedawane są z podkładkami lub na życzenie klienta bez podkładek. Nasze oczka metalowe zapewniają mocne i estetyczne zabezpieczenie wykonanego otworu. Najlepsza jakość w dobrej cenie. Zastosowanie do ekspozycji wewnętrznej oraz zewnętrznej. Do banerów, plandek, toreb, pasków i nie tylko.  Szybka realizacja zamówień. Ceny hurtowe.

Zaufaj profesjonalizmowi naszego zespołu i jakości naszych oczek stalowych. Jesteśmy gotowi dostarczyć Ci niezbędne elementy do Twojego projektu. Skontaktuj się z nami już dziś, aby poznać naszą pełną ofertę i uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów.

Oczka metalowe są wszechstronnymi elementami łączenia, które znajdują zastosowanie w wielu branżach ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość i różnorodność dostępnych rozmiarów oraz materiałów.

Oczka metalowe często wykorzystywane są przez przemysł odzieżowy i tekstylny. Służą do wzmocnienia dziurek w odzieży, takich jak jeansy, kurtki, spódnice i obuwie. Często to też po prostu element dekoracyjny a nie tylko praktyczny.
W przemyśle motoryzacyjnym w samochodach, oczka metalowe są używane do mocowania tapicerki, wykładzin podłogowych i elementów wnętrza. Często znajdziemy je też w przemyśle meblarskim do mocowania i wykończenia tapicerki mebli, takich jak sofy, fotele i krzesła.

Oczka metalowe są niezastąpione w branży outdoorowej i sportowej. Są wykorzystywane w produkcji sprzętu sportowego, takiego jak plecaki, namioty i śpiwory oraz  w produkcji ekwipunku outdoorowego, np. do mocowania lin, pasków i klamr.

Bez oczek metalowych nie objedzie się też branża reklamowa.  Nasze oczka to także oczka do  banerów oraz oczka do plandek stosowane są do mocowania plakatów, banerów  i transparentów na zewnątrz budynków. Oczka metalowe to też niezastąpiony element w różnego rodzaju opakowaniach. Może służyć jako zawieszka na haczyk ekspozycyjny w sklepie oraz element, na którym można powiesić etykietę czy też połączyć wiele materiałów takich jak opakowanie plastikowe z kartonową etykietą.

Oczka metalowe wykorzystywane są też przez notariuszy do zszywania dokumentów a także w produkcji teczek papierowych do mocowania gumek i tasiemek

W rękodzielniczym i artystycznym oczka metalowe są popularnymi elementami do tworzenia biżuterii, ozdób świątecznych i ręcznie robionych akcesoriów. Służą do produkcji ozdób i dekoracji.

Jak widać 0czka metalowe są niezbędnymi elementami w wielu dziedzinach, zapewniając trwałe i bezpieczne połączenia. Ich różnorodność w zakresie rozmiarów, materiałów i wykończeń sprawia, że są one dostosowane do różnych zastosowań, od praktycznych i funkcjonalnych po ozdobne i artystyczne.